داده کاوی طلا

A

طلا یکی از کالاهایی بوده که نقش زیاد و چشمگیری را در اقتصاد جهانی بازی می کند و در بسیاری از تحلیل ها به عنوان یک موضوع محوری مورد توجه تحلیل گران اقتصادی و مالی قرار گرفته است. بسیاری از تصمیم گیران به بررسی تاثیر و تاثرات بین طلا با سایر شاخص های مالی و اقتصادی می پردازند. از تکنیک های هوشمند و چند متغیره داده کاوی در رابطه با طلا می توان در راستای موارد زیر بهره برد:

۱- پیش بینی قیمت طلا با استفاده از داده کاوی

در این باره می توان به پیش بینی قیمت طلا با استفاده از تکنیک های داده کاوی در دوره های زمانی مختلف پرداخت از قبیل:

  • دوره های زمانی کوتاه کمتر از یک روز (۱ دقیقه، ۵ دقیقه، ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه، یک ساعت و چهار ساعت): این نوع از پیش بینی ها برای نوسان گیران و کسانیکه به دنبال سود بردن از تقاوت قیمت خرید و فروش در دوره های زمانی کمتر از یک روز می باشند مفید است. این گروه از معامله گران و تریدرها با استفاده از این نوع از پیش بینی ها می توانند به سرعت سرمایه خود را نقد کرده و برای سایر معاملات در دسترس داشته باشند.
  • دوره های زمانی بین یک روز تا یک ماه: این نوع از پیش بینی ها بر اساس داده کاوی برای تریدرهایی مناسب است که زمان کمتری برای انجام تحلیل دارند و دوست دارند بر اساس تحلیل های یک یا چند روز، خرید یا فروش خود را انجام داده و نیازی به چک کردم چارت های قیمتی و داده ها به صورت مستمر نداشته باشند.
  • دوره های زمانی بین یک ماه تا یکسال: این نوع از پیش بینی های به عمل آمده با استفاده از الگوریتم های داده کاوی بیشتر مناسب سرمایه گذاران میان مدت بوده که مایلند در عین استفاده از حاشیه امن طلا در ازای سرمایه گذاری بر روی این فلز ارزشمند سودی را نیز کسب نمایند.
  • دوره های زمانی بیشتر از یکسال: این سطح از پیش بینی های بلندمدت طلا برای سیاست گذاران اقتصادی در سطح کلان کشورها، اقتصاددانان و تحلیل گران اقتصادی، مفید می باشد. 
رای دادن به این post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =